Responsive Web Sitenin Avantajları Nelerdir ?

Responsive Tasarım

Akıllı Telefon,Tablet gibi cihazların kullanımının yaygınlaşması ile insanlar bu cihazlar üzerinden, İnternet sitelerinde gezinmeye başladılar.

Fakat Web sitelerinin özellikleri,menü yapıları büyük ekran bilgisayarlara göre tasarlandığından dolayı; diğer küçük aygıtlardan ziyaret gerçekleştiren kullanıcıların, istedikleri yeri kolayca okumaları zorlaştı.Ancak Zoom yaparak istedikleri yeri okuyabilir oldular ve gitmek istedikleri linklerde oldukça problem yaratmaktaydı.

Bu sebeple 2010 yılından itibaren desktop, tablet ve mobil versiyon olarak üç kademeli şekilde tasarımlar geliştirilerek yazılıma dahil edilmiştir. Siarem.net 'in tüm ürünleri responsive dir.Bu sebeple kullanıcıdan daima tam not almayı başarmıştır.

RESPONSİVE OLMAYAN SİTE DÜŞÜNÜLEMEZ !

Günümüzde Türk Ticaret Kanunlarında da yer aldığı üzere bir işletme için kullanılması zorunlu olan Web sitenin işletmenin temel bilgilerinin barındırılmasının yanı sıra; bir diğer avantajı ise işletmeye kar sağlamasıdır.Bu kar , işletmeye kazandırılacak yeni müşteriler ile mümkündür.

Günümüzde responsive şart !

Bir adwords reklamı vermeye karar verdiniz.Herşey hazır fakat, bilmelisiniz ki Akıllı telefon kullanıcı sayısı 58 milyonu aştı.Buda demek oluyor ki; İnternette gezen hedef kitleniz artık cep telefonlarından interneti kullanıyor.Kitleniz adwords reklamınızdan etkilenip sitenizi ziyaret etmek istediğinde, hayal kırıklığına uğrar ise, sizinde itibar ve müşteri kaybedeceğiniz aşikardır.

Yeni Müşteriler + Kâr

Günümüzde Reklam Stratejileri dolayısı ile Pazarlama Stratejileri baştan aşağı yenilenmiştir. Girişimci iş adamı profilinin yaş istatiği 40/60 dan 28/ 40 lara kadar düşmüş olup bunun en büyük kaynağını ise, internet oluşturmaktadır.

Geçmişte var olan en büyük reklam mecralarını Televizyon reklamları,Afişler,Broşürler, Branda Reklamları oluşturur iken artık bu istatistik adwords,  Adsense ,Seo gibi Dijital Pazarlama unsurlarına dönmeye başlamıştır.Yeni çağımızın reklam stratejileri eskiye oranla hem daha başarılı hemde daha az maliyetlidir.Ulusal Kanalda yayın yapan bir kanalda vereceğiniz reklamda hedef kitle analizinizi varsayımlar üzerine gerçekleştirirken,modern reklamcılık anlayışında vereceğiniz bir reklamı bölge,bölge - saat,saat - cinsiyet-eğitim durumu gibi kategorilendirme yaparak, hedef kitlenize direk nokta atışı mesajınızı iletiyor oluyorsunuz.

Responsive web tasarım ne anlama geliyor?

Hayatımıza giren mobil cihazlarda daha iyi Internet deneyimi yaşamak adına sitelerin iyileştirilmesi anlamına geliyor. Responsive tasarıma sahip bir site, tablet ve akıllı telefon gibi farklı çözünürlüklere sahip olan ekranlarda ziyaretçilerinin menüleri, kategorileri, yazıları, haberleri, çeşitli formları rahatlıkla okuyabilmesi imkanını sunuyor.

TOP