Neden Adwords Reklam ?

Adwords reklam google arama motorunda arama gerçekleştiren kullanıcılara gösterilen sonuçlarda ön plana çıkarılmış ücretli gösterimler bütünüdür. Seo çalışması ile karıştırılmamalıdır. Seo çalışmaları organik olarak ön plana çıkma çalışmasıdır. Ön plana gelme zamanı ve mevcut pozisyonu koruma konusunda net bir fikir ve mantık yürütmek oldukça zordur.Çünkü bu sistem google ın birbirinden farklı çalışan search robotlarınızın analitik düşünme ve hesaplama yeteneklerinin karşılaştırılması ile ortaya çıkmaktadır ve sır niteliğindedir. Çoğu seo şirketi bu düşünce ve çalışma metodlarını tahmin yolu ile çalışmaktadır.

Google, seo alanında real gelir elde etmemektedir. Daha çok adwords reklamlarından gelir elde etmektedir, bu sebeple her kaar amacı güden şirket gibi Google da bu kapsamda adwords reklamlarının geliştirilmesi adına aktif çalışmalar yürütmektedir.Günümüzde 2012 yılından önce hemen hemen var olan tüm reklam sisteminde adeta bir devrim yapmayı başaran Google günümüzde tüm reklam strateji ve çeşitlerini kendi ürünlerinde (google,youtube,google play v.b) yayımlayarak hem hedef kitleye direk reklam gösterimi sağlayıp, aynı zamanda bu reklamların sonuçlarını anlık ve genel olarak listeleyebilmektedir.

Adwords Reklamı Nasıl Verilir ?

Adwords reklamı verebilmek için bir adwords hesabınızın olmasından da önce adwords eğitiminizin olması gerekmektedir.Adwords reklamını sadece belirli kelimelerde arama yapıldığında çıkmak olduğunu sanıyorsanız yanlış yoldasınız demektir !

Adwords reklamında başarının ilk adımı doğru reklam stratejisini belirlemekten geçmektedir. Adwords Kampanya türleri, Google'ın reklamcılık ağlarını temel alır: Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı ve YouTube Ağı. Bu ağlar; Google siteleri, alakalı Google reklamları gösteren web siteleri ve diğer yerleşimler (mobil uygulamalar gibi) dahil olmak üzere, reklamlarınızın görünebileceği tüm yerleri kapsar.

Kampanya ayarlarınızı yapmaya başladığınızda bir kampanya türü ve kampanya alt türü seçmeniz istenir.Kampanya türü, müşterilerin reklamlarınızı nerede görebileceğini belirler, ancak reklamlarınızı hedefleyerek bunu daha spesifik hale getirebilirsiniz

TOP